Wystawy kotów


Kalendarz wystaw

58 odpowiedzi do “Wystawy kotów

  1. Słuszna racja. Ja też mam dwa rasowe i nie zamieniłabym na żadne inne, ale jestem zdania – jak rasowego to tylko z profesjonalnej i sprawdzonej hodowli, a nie z ogłoszenia od pseudo hodowców za 500zł, a jak kogos nie stać na rasowego za kilka tysięcy, to wtedy ze schroniska i w ten sposób nie będziemy napędzać lewego handlu niby rasowymi kotkami i zmuszaniu tych biednych kotek do rodzenia po dwa razy do roku! A co do wystaw, to i tak obstaję przy swoim – nie powinnno ich być. Zamiast może jakies targi z akcesoriami, prezentacja hodowli….lub coś podobnego, ale bez udziału zwierząt . No cóż… każdy ma prawo mieć swoje zdanie i każdy ma prawo kochać po swojemu…

  2. czyli nowicjusz hodowca i nowicjusz kot na wystawie nagrody raczej nie zgarnie? zastanawiam sie nad powyzszymi opiniami. mam zamiar kupic kotka do hodowli i wypadaloby kilka wystaw odwiedzic, tylko czy jest sens, skoro nagrody przyznawane sa „za znajomosci”?

  3. Jeżeli kot jest w typie preferowanym akurat przez sędziów (tutaj też do głosu dochodzą mody), to jak najbardziej ma szansę na nagrodę. Nie należy zapominać, że wystawa to konkurs piękności, a więc decyzje sędziów są często uznaniowe. Co prawda istnieją opisy oczekiwanych cech kota każdej rasy wraz z wagą, jaką należy do każdej cechy przywiązywać, ale np. na wystawach Felis Polonii – czyli na większości wystaw w Polsce – sędziowie rzadko zadają sobie nawet trud, aby w notatce z oceny kota wypisać punktację za każdą cechę. Zwykle ograniczają się do infantylnych pochwał, a nawet rysowania serduszek i innych słitaśnych obrazków (sic!) oraz przyznania lub nie certyfikatu. O wiele bardziej profesjonalnie podchodzą do tych kwestii sędziowie w organizacji TICA. W Polsce, aby jeździć na takie wystawy, warto zapisać się do klubu X-Treme, http://www.klubkota.pl. Chyba nawet wystawy PZF/WCF są organizowane w sposób bardziej profesjonalny.

  4. dziekuje za odpowiedz. wlasnie tu pojawia sie problem „Jeżeli kot jest w typie preferowanym akurat przez sędziów”. wezmy przyklad kota bengalskiego, jak wiadomo najbardziej porzadane wsrod hodowcow tej rasy sa rozetki. pewnie tak samo mysla sedziowie? czy moze koty w rozetki, centki i marmurki sa osobno oceniane? jezeli kazdy z w/w ma idealny ksztalt glowy, barwe, uszy itp itd, to wtedy sadziowie biora pod uwage „wzory” na kocie? w takim przypadku to bengale w rozetki beda na uprzywilejowanej pozycji :(

  5. Na pytanie o preferowany typ kota bengalskiego niestety nie potrafię odpowiedzieć, nie mam zbyt dużej wiedzy o tej rasie. Najlepiej jest zapytać na jakimś forum poświęconym tej rasie (nie ma wielu hodowli, może być trudno) lub napisać wprost do hodowcy. Może jakiś się tutaj wypowie?

  6. Chciałam zapytać czy kot Sfinks 3 mies liliowy nadaje się na wystawe? Niby spokojny ale boje sie ze sie sploszy. I jakie są wymagania aby go na taka wystawe zabrac?

  7. kota trzeba do wystawy przygotowywać, chodzić z nim w miejsca gdzie jest sporo ludzi i obcych zapachów, hałas itd niektóre koty z natury nie są stworzone do wystaw wówczas nie powinno się narażać kociaka na nie potrzebny stres ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *