Wystawy TICA

Jednym z ciekawszych wydarzeń w kocim świecie są ostatnio wystawy organizacji TICA reprezentowanej w Polsce przez wielkopolski Klub Kota X-Treme. Pierwsza wystawa odbyła się w lutym w Mysłowicach, kolejna zaś planowana jest na 15 i 16 września we Wrześni. Tego samego dnia odbywają się jeszcze dwie inne wystawy – w Pruszkowie oraz we Wrocławiu.

Do tej pory jedyną, choć mało liczącą się, organizacją konkurencyjną dla wszechobecnej Felis Polonii był Polski Związek Felinologiczny reprezentujący World Cat Federation, obecnie jest to także Klub Kota X-Treme. Truizmem jest stwierdzenie, że zdrowa konkurencja pozwala wyplenić patologie oraz jest pożyteczna dla wszystkich (może z wyjątkiem dotychczasowych monopolistów), ale warto podkreślać to przy każdej okazji.

Dla odwiedzającego regulamin wystawowy i sposób oceniania kotów nie mają większego znaczenia, ale gorąco zachęcamy do odwiedzenia wystawy kotów we Wrześni, na pewno nie okaże się to złym sposobem spędzenia weekendu.

Dla osób zainteresowanych różnicami pomiędzy wystawami TICA, a wystawami Felis Polonii interesujące mogą okazać się dwa poświęcone tej tematyce artykuły w drugim numerze kwartalnika Freya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *