Kocie fora

Szukając informacji o zdrowiu kota, jego pielęgnacji lub chcąc po prostu porozmawiać z innymi kociarzami, często szukamy kociego forum. Ze znalezieniem takiego forum nie ma najmniejszych trudności, są ich dziesiątki, jednak jedno forum drugiemu nierówne. Niektóre fora zostały opanowane przez grupy adoptujące koty i pytania o koty rasowe kończą się nieprzyjemnie, na innych z kolei szyku zadają hodowcy traktując z góry każdego, kto nie wie czym się różni kolor dymny od srebrnego. Jeszcze inne dopiero wystartowały i na odpowiedź możemy się prędko nie doczekać.

Poniżej znajduje się wybiórcza lista kocich for, z krótką charakterystyką każdego z nich. Uwzględniliśmy tylko te fora, które można poczytać bez zakładania na nich konta.

Należy pamiętać o naczelnej zasadzie każdego forum – przed zadaniem pytania skorzystajmy z wyszukiwarki.

Forum miau.pl

Jedno z najstarszych i najpopularniejszych polskich for o kotach. Nie należy zniechęcać się natłokiem tematów dotyczących adopcji – w razie problemu z kotem możemy liczyć na fachową pomoc forumowiczów.

Forum skr.org.pl

Forum dopiero się rozkręca, ale odwiedzają je hodowcy zrzeszeni w SKR, a więc można liczyć na dobre merytorycznie odpowiedzi na pytania. Na razie trudno ocenić.

Forum Rus Cat Club

Forum przy klubie hodowców kotów rosyjskich niebieskich. Jeżeli chcemy o coś zapytać hodowcę tej rasy, to jest właściwe miejsce.

Forum Klubu Agnar

Forum utworzone przy największym klubie hodowców kotów norweskich leśnych. Jest duża szansa, że na zadane pytanie odpowie nam z sensem jeden z hodowców.

Forum Bri Cat Club

Forum przy klubie hodowców kotów brytyjskich. Sporo wypowiedzi hodowców, ciekawe wątki. Warto.

Forum Ragdoll’owo

Forum hodowców i miłośników ragdolli. Na forum udzielają się hodowcy tych kotów i chętnie dzielą się wiedzą.

www.strkoty.fora.pl

Dość popularne forum – reklamujące się jako specjalistyczne. W wielu wątkach wypowiada się moderator-kociarz lub posiadający pewną wiedzę o kotach użytkownicy.

Forum agiliscattus.pl

To forum powstało ewidentnie w celu zdobycia lepszej widoczności przez sponsorującą je hodowlę kotów brytyjskich, ale trzeba przyznać, że hodowca aktywnie je moderuje, odpowiada na pytania i przekazuje swoją wiedzę. Warto zajrzeć.

Forum tasdj.pl

Kolejne forum funkcjonujące w tej samej domenie, co hodowla, a więc wiadomo, w jakim celu powstało. Na podforum Koty w wielu wątkach wypowiada się moderator mający pewną wiedzę o kotach. Jak na forum przy hodowli – ocena 3+.

Forum devonrex.ras.pl

Jeszcze jedno forum przy hodowli. To forum jest akurat zorientowane głównie na koty rasy Devon Rex. Hodowca aktywnie się na nim udziela.

Forum ragi-dagi.pl

Forum hodowców i miłośników kotów ragdoll. Na razie ubogie w wartościową treść.

Podforum o kotach na biolog.pl

Trochę o adopcjach, trochę pytań o rasę kota, który się przybłąkał. Szkoda czasu.

Forum koty.pl

Dyskutanci prezentują bardzo nierówny poziom – obok świadomych właścicieli i nielicznych hodowców na pytania odpowiadają osoby, którym najlepiej zrobiłaby zamiana kota na wygaszacz ekranu z akwarium. Forum znajduje pod patronatem wydawcy Wprost, czego efektem jest jego wysoka pozycja w wyszukiwarkach nie mająca wiele wspólnego z poziomem merytorycznym. Za to dział z poradami ekspertów jest bardzo interesujący.

MB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *