Klub DCC zawieszony

Zupełnie znienacka, na stronach federacji Felis Polonia (największej w Polsce organizacji zrzeszającej kluby hodowców – to ważne, nie samych hodowców, tylko ich kluby) pojawił się list otwarty:

Szanowni Państwo,
Zarząd Polskiej Federacji Felinologicznej „Felis Polonia” zmuszony został do podjęcia bardzo trudnej decyzji zawieszenia z dniem 31.05.2011 w prawach Członka Stowarzyszenia Dream’s Cat Club z siedzibą w Głubczycach przy ul. Emilii Plater 1.

[…]

Kompletna treść listu dostępna jest na stronie Felis Polonii, wystarczy jedynie wspomnieć, że jako jeden z zarzutów podnoszone są wypowiedzi członków klubu na forum internetowym… Pozostałe zarzuty prezentują podobny poziom.

Klub DCC został zawieszony w prawach członka przez Felis Polonia (graf. Izabela Kurkiewicz)

W taki sposób zawieszana jest działalność klubu zrzeszającego 700 (słownie: siedmiuset) członków, po przywołaniu kilku ogólnie brzmiących zarzutów. Federacja Felis Polonia chwali się na swojej stronie, że zrzesza łącznie 3000 hodowli, więc lekką ręką zawieszono stowarzyszenie zrzeszające 23 proc. wszystkich hodowli działających ze znaczkiem „FPL”, które stanowią w kraju przytłaczającą większość.

Co to oznacza dla tych 700 hodowców? Przede wszystkim brak możliwości otrzymania rodowodów dla kociąt i brak wstępu na wystawy.

DCC jest klubem działającym najprężniej ze wszystkich klubów zrzeszonych w Felis Polonii – skomputeryzowany obieg dokumentów, natychmiastowy dostęp do wszystkich danych hodowlanych poprzez stronę internetową, natychmiastowo udzielane odpowiedzi na wszelkie pytania, nawet późno w nocy i weekendy, niskie opłaty… Więcej: prezes klubu ma zawsze włączoną komórkę i służy pomocą niedoświadczonym hodowcom! To był standard niespotykany wśród klubów felinologicznych, gdzie dość powszechne są kilkumiesięczne terminy oczekiwania na rodowody, dlatego może klub stał się solą w oku.

Klub DCC popełnił też inny niewybaczalny błąd – zorganizował wystawę w Mysłowicach własnym sumptem, nie wynajmując do pomocy firmy, która dotychczas miała monopol na obsługę informatyczną wystaw. Firma ta jest bardzo blisko (personalnie) związana z zarządem Felis Polonii.

LK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *