Jungle – kot z dżungli

fot. Andrzej Grabowski

Charakter

Koty z dżungli są sprytne i przebiegłe, o małpiej wręcz inteligencji. Posiadają silny instynkt łowcy, lecz są przyjacielskie wobec człowieka i bardzo do niego przywiązane.

Wygląd

Jungle to kot pełen elegancji i gracji dziko żyjącego drapieżnika, znakomicie umięśniony, o bardzo harmonijnych proporcjach ciała, średni do dużego. Koty te występują tylko w kolorach płowych i czarno-płowych, lecz w kilku odmianach pręgowania. Możliwy jest kolor płowy z pręgowaniem typu ticked (brak jest dobrego polskiego odpowiednika tego określenia), które można określić jako bardzo drobne kropki na sierści. Pręgowanie takie występuje, gdy każdy włos w sierści posiada własne prążki. Pozostałe możliwe kolory kotów Jungle to płowy marmurkowy oraz czarno-płowy cętkowany, gdzie cętki mogą przypominać rozety spotykane u kotów bengalskich.

Kot z dżungli nie może być otyły, jego ciało musi być gibkie i zwinne.

Pochodzenie

Jungle jest rasą hybrydową, której stworzeniu posłużyły geny kota bengalskiego i błotnego, a także abisyńskiego i egipskiego mau. Twórcą tej rasy kotów jest dr Ewa Zgrabczyńska prowadząca hodowlę Walhalla.

Opis rasy powstał na podstawie prezentacji przygotowanej przez dr Ewę Zgrabczyńską. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

8 odpowiedzi do “Jungle – kot z dżungli

  1. Jestem szczęśliwym posiadaczem tej jeszcze rzadkiej rasy kotów, jaką jest rasa Jungle. Potwierdzam, że koty te są absolutnie wyjątkowe, zarówno pod wzlgędem wyglądu jak i charakteru. Dziękuję Pani Ewie Zgrabczyńskiej za możliwość posiadania tego wspaniałego kota.

  2. Chciałbym kupić takiego kota ale nie wiem gdzie znaleźć kontakt i ile on kosztuje . był bym wdzięczny za kontakt pod numer telefonu [usunięto – admin] … z góry dziękuje :)

  3. [usunięto adres hodowli – admin]
    Z tej strony można znaleźć więcej odnośników, które pomogą zdobyć kota tej wspaniałej rasy

  4. Ja nie rozumiem sensu takiej „rasy”. Po co wymieszano 4 RASY kotow („Jungle jest rasą hybrydową, której stworzeniu posłużyły geny kota bengalskiego i błotnego, a także abisyńskiego i egipskiego mau.” ) – bo to co powstalo to jakis koci kundelek. Jak ktos chce duzego „dzikiego” kota to powinien kupic rasowego chausie, jak malego to abisynczyka. Jak chce miec „tygrysa: to niech kupi rasowego bengala. Jak lubi ticking to mau. Ja nie widze zadnego sensu tworzenia podobnego typu krzyzowek, poza tym jaki znamy – ze nowosci swietne sie sprzedaja… :/

  5. Również jestem szczesliwym posiadaczem tego tygryska i tutaj wypowiedź skierowana do Pani Ani- szuka pani sensu tworzenia takiej hybrydy, polecam spędzić z nią trochę czasu, wtedy argumenty nie będą już potrzebne :)

  6. Posiadam kotkę tej rasy i niezaprzeczalną prawdą jest iż są to koty niezwykle inteligentne nie mówiąc już o ich urodzie – są po prostu piękne :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *