Devon Rex

fot. flickr / nikonlarry

Charakter

Reksy dewońskie to koty wyjątkowo inteligentne, psotne i zawsze skore do zabawy. Chcą być w centrum naszego zainteresowania i zrobią wszytko, aby to osiągnąć. Chętnie i wysoko skaczą odkrywając w naszym domu miejsca, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Pozostawione na dłużej samym sobie szybko się nudzą i dokonują szeregu zniszczeń. To nie jest kot, który łatwo zniesie naszą kilkunastogodzinną nieobecność w domu.

Jeżeli chcesz kupić kociaka Devon Rex, skorzystaj z naszej unikalnej wyszukiwarki, aby znaleźć najbliższą hodowlę.

Wygląd

Dobrze umięśniony kot średniej wielkości. Kocury są większe od kotek i ważą od 3 do 5 kilogramów. Idealne futro jest poskręcane i pokrywające całe ciało kota, ale u niektórych przedstawicieli futro może być istotnie rzadsze lub gęstsze. Wąsy (wibrysy) oraz brwi są krótkie i poskręcane.

Koty te sprawiają niezwykłe wrażenie w dotyku – są ciepłe. W istocie mają podobną temperaturę ciała jak wszystkie inne koty, ale w ich wypadku futro nie stanowi wystarczającej izolacji.

Są to koty bardzo łatwe do pielęgnowania – wymagają jedynie okresowego przycięcia pazurków.

3 odpowiedzi do “Devon Rex

  1. Nie rozumiem stwierdzenia, że” futro nie stanowi wystarczającej izolacji”.Devon ma futerko które go” grzeje”.Mam drugiego kota Peterbalda i ten rzeczywiście wymaga dogrzania z wiadomych względów-jest golaskiem bez futra.Natomiast Devon nigdy mi nie zmarzł. :-)

  2. „Szereg zniszczeń”? Jestem szczęśliwym posiadaczem tej pozaziemskiej, czułej Istoty i jakoś nie zauważyłem żadnych zniszczeń. Kot, jak nie ma mnie w domu- po prostu śpi. Kiedy wracam, zachęca do zabawy. Aportuje i niemal fruwa w powietrzu. Kiedy tak się już wybawi, przytula się do mnie i mruuuczy cudownie.

  3. Pingback: Zabawka dla kota – nagroda za dobre sprawowanie - pokarm-dla-zwierzat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *