Cornish Rex

fot. flickr / ilmungo

Charakter

Pełen energii kot pragnący ludzkiego towarzystwa. Tak można scharakteryzować tę rasę jednym zdaniem. Reks kornwalijski, zwany też pieszczotliwie kornikiem, jest kotem, który uwielbia znajdować się w centrum wydarzeń przyjmując wszystko z entuzjazmem.

Są to koty przyjazne alergikom – ich krótkie futerko powoduje reakcje alergiczne w znacznie mniejszym stopniu, niż w wypadku innych ras.

Jeżeli chcesz kupić kociaka Cornish Rex, skorzystaj z naszej unikalnej wyszukiwarki, aby znaleźć najbliższą hodowlę.

Wygląd

Reksy kornwalijskie przyciągają uwagę swoim nietypowym wyglądem. Rachityczne ciało, czyniące wrażenie bardzo kruchego – choć to tylko pozory, olbrzymie uszy, hipnotyzujące oczy i aksamitna, poskręcana sierść. Cornish Rex jest kotem niezwykłym.

Pochodzenie

Rasa jest efektem przypadkowej mutacji genów. Pierwszy przedstawiciel tej rasy pojawił się w latach pięćdziesiątych XX wieku w miocie kociąt domowych. Właścicielka kociąt, Nina Ennismore, zdecydowała się skrzyżować dziwnie wyglądającego kociaka z jego matką, uzyskując kolejne podobnie wyglądające kocięta. Jako kornwalijska hodowczyni królików rasy Rex, Nina Ennismore nie miała dużych problemów z wyborem nazwy dla zapoczątkowanej właśnie rasy kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *